Drupal dla instytucji

Drupal – najlepszy wybór dla instytucji, organizacji i uczelni

Jaka powinna być strona uczelni lub organizacji rządowej? Odpowiedź jest prosta: bezpieczna i działająca płynnie. Wśród CMS-ów istnieje oprogramowanie, które spełnia nie tylko te dwie zasady, a jest nim Drupal.

Drupal to open source

Oprogramowanie open source, czyli takie, które jest dostępne dla każdego. Oznacza to, że dowolny użytkownik może pobierać kod źródłowy, modyfikować go i rozpowszechniać własne wersje. Drupal należy do CMS-ów typu open source, więc korzystanie z niego jest darmowe i bez opłat licencyjnych, co jest szczególnie ważne, zwłaszcza, gdy środki na witrynę są ograniczone.

Drupal to najbezpieczniejszy CMS

W związku z tym, że Drupal jest otwartym oprogramowaniem wiele osób zastanawia się czy to bezpieczne. Tworząc stronę rządową czy uczelnianą ten aspekt jest szczególnie ważny, ponieważ na szali znajdują się tysiące danych. Zespół ekspertów tego CMS-a każdego dnia pracuje nad tą kwestią, dlatego też poziom bezpieczeństwa jest na najwyższym poziomie, a jednym z jego wyznaczników jest fakt, że Drupal został zaprojektowany zgodnie ze standardami OWASP (ang. Open Web Application Security Project).

Ponad 40-osobowy zespół ds. bezpieczeństwa działa nad identyfikacją luk w zabezpieczeniach, dzięki czemu możliwe jest stworzenie do nich poprawek. Po rozpoznaniu wszelkich niedociągnięć w kodzie publikowana jest dokumentacja o zidentyfikowanych lukach z dodatkową informacją z zaleceniami bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć, że Drupal umożliwia skonfigurowanie kontroli dostępu dla różnych kategorii użytkowników, szyfrowanie baz danych, a każdy moduł, który stworzony jest przez użytkowników musi być uprzednio zatwierdzony przez opiekunów Drupala.

Możliwości rozwoju poprzez skalowalność i integracje

CMS Drupal jest jednym z nielicznych systemów do zarządzania treścią, który umożliwia rozwój witryny wraz z nadchodzącymi zmianami czy potrzebami. Bogate w treści witryny? Duży ruch w sieci? Ekstremalne skoki podczas nagłych sytuacji? Niezależnie od tego, Drupal poradzi sobie w takich sytuacjach z łatwością, właśnie ze względu na jego skalowalny charakter. System ten umożliwia również integracje z wieloma zewnętrznymi narzędziami m.in. systemami płatności czy bankami danych, dzięki czemu poszerza się wachlarz funkcjonalności, zależnie od tego, czego w danej chwili oczekujemy od witryny.

Kto korzysta z Drupala?

Na sam koniec warto wspomnie, że wiele organizacji rządowych, uczelni i instytucji publicznych już korzysta właśnie z tego oprogramowania. I są to duże organizacje, które muszą cieszyć się publicznym zaufaniem. Harvard, Uniwersytet w Oxfordzie, Biały Dom, The Grammy’s czy Wyższa Szkoła Bankowości – wszystkie te strony mają jeden wspólny mianownik, a jest nim wykorzystanie Drupala, jako systemem do zarządzania treścią.

Zachęcamy do sprawdzenia stron powyższych instytucji, każda z nich serwuje ogrom wiedzy i zawiera duże ilości danych. Czy ma to wpływ na funkcjonalność strony? Absolutnie nie, każda z nich działa bardzo płynnie – niezależnie od ilości użytkowników podczas sesji, a to przecież najważniejsze, by ogół społeczeństwa mógł bez przeszkód czerpać wiedzę z najpewniejszych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *