Typy produktów w Magento

Poznaj 6 typów produktów w Magento 2

Magento 2 obsługuje sześć rodzajów produktów. Warto je poznać, gdyż wiedza o nich pozwala poszerzyć swoje możliwości sprzedażowe, a odpowiednie wykorzystanie rodzajów produktów to również lepsze dopasowanie oferty |dla klientów twojego sklepu online. Jesteś zainteresowany? Zatem startujemy, sprawdź poniższe typy produktów w Magento 2.

Produkty proste

Najbardziej popularnym i najbardziej podstawowym typem produktu są produkty proste (ang Simple Products). Są to produkty z jednym parametrem SKU, czyli kodem przypisanym do produktu, który umożliwia jego identyfikację i stan magazynowy. Produkty tego typu są dostępne w jednej konfiguracji, w Magento 2 możliwe jest dodawanie różnych opcji niestandardowych jak kolor czy rozmiar.

Produkty konfigurowalne

Dzięki produktom konfigurowalnym (ang. Configurable Product) mamy możliwość zwiększania sprzedaży oraz promocji, ponieważ jest to typ produktu złożony z kilku wariantów tego samego artykułu i daje możliwość wyboru jednej opcji spośród wszystkich możliwych atrybutów. Każdy produkt konfigurowalny ma swoją cenę bazową, jednak jego warianty mogą mieć indywidualną kwotę. To, co charakteryzuje tę grupę produktów to możliwość personalizacji, dodając w Magento 2 customizable options.

Produkty grupowane

Produktami zgrupowanymi (ang. Grouped Product) nazywamy zestawy produktów prostych lub wirtualnych, które mają podobne cechy lub są ze sobą powiązane. Przykładem takich produktów są zestawy naczyń czy też gumy do ćwiczeń w różnych kolorach. Opcja produktu grupowanego to dobra opcja na stworzenie wariacji, które pomogą sprzedać więcej towaru i pozbyć się zapasów zalegających na półkach magazynowych.

Zestawy produktowe

Zestawy produktów czy też pakiety produktów (ang. Bundle Products) są podobne do produktów zgrupowanych i konfigurowalnych – są one po prostu skompletowane w pakiet. Konfigurowalne produkty oferują wiele odmian jednego produktu jak np. kolory, a produkty grupowane to skomponowany zestaw, bez możliwości wprowadzania zmian. W przypadku pierwszej opcji możliwe jest dopasowywanie produktu pod własne preferencje przez klientów, dzięki czemu zestawy produktowe stają się bardziej atrakcyjne.

Produkty wirtualne

Produkty wirtualne (ang. Virtual Products) nie są produktami fizycznymi, zatem nie ma potrzeby ich wysyłki czy dostawy, ponieważ nie można ich pobrać, są niematerialne. Do tej kategorii zalicza się wszelkiego typu usługi np. wsparcie techniczne, gwarancje, członkostw, abonament itp.

Produkty do pobrania

E-produkt, produkt elektroniczny lub produkt do pobrania (ang. Downloadable product), bo tak nazywa się ostatni typ produktów w Magento 2, to wszystkie produkty, które można pobierać. Klient po zakupie może bezpośrednio pobrać towar z serwera, zatem dostawa produktu do klienta jest błyskawiczna, często uzależniona wyłącznie od tego, kiedy użytkownik postanowi go pobrać. Dodatkowo, tego produktu nie zabraknie w magazynach, a jeśli chcesz możesz połączyć tę grupę produktów w pakiet i stworzyć zestaw promocyjny, który podbije sprzedaż.

Mamy nadzieję, że powyższa wiedza pomoże Ci zwiększyć możliwości Twojego sklepu w Magento 2. Czas wprowadzać teorię w praktykę, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.