Co to jest Shopify? Główne zalety i wady systemu

Co to jest Shopify? Główne zalety i wady systemu

Shopify, czyli popularna platforma e-commerce, dzięki której można stworzyć swój własny sklep internetowy bez jakichkolwiek umiejętności technicznych. Sklep na Shopify posiada obecnie ponad 1,5 miliona firm, co sprawia, że jest jednym z mocniejszych graczy na rynku platform e-commerce. Z pewnością jesteś tutaj, ponieważ zastanawia Cię, czy i dla Ciebie Shopify będzie odpowiednim narzędziem. Sprawdźmy to. Poniżej przedstawiamy główne zalety i wady tego systemu.

​Co to jest Shopify i jak działa?

Shopify to kreator witryn e-commerce, dzięki któremu można stworzyć sklep internetowy. Sklep na Shopify może założyć każdy, niezależnie od umiejętności technicznych – wystarczy pomysł i połączenie z internetem. Nie jest potrzebny również wielki budżet czy wyspecjalizowany zespół, dlatego Shopify może okazać się dobrym pomysłem na szybką i niedrogą witrynę e-commerce, choć ma też kilka wad.

​Zalety Shopify – jakie są mocne strony systemu?

Sprawdźmy, jakie główne korzyści niesie za sobą korzystanie z tej platformy.

​Łatwość obsługi

Sklep na Shopify ma przejrzysty i prosty interfejs, który sprawia, że konfiguracja sklepu jest prosta, nawet dla osób początkujących. Większość rzeczy można wykonać dwoma kliknięciami, a dodatkowo pomocne są przewodniki i obszerna dokumentacja.

​Całodobowe wsparcie

Shopify zapewnia swój zespół wsparcia 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Są oni dostępni za pośrednictwem czatu na żywo i poczty e-mail, jednak warto wiedzieć, że platforma nie oferuje wielu języków obsługi – głównie jest to język angielski.

​Duży wybór wtyczek i motywów

Sklep na Shopify można bardzo łatwo rozbudować o nowe możliwości wykorzystując do tego ponad 1200 aplikacji, które automatyzują wiele działań. Shopify zapewnia również duży wybór motywów, dzięki którym nadasz nowy look witrynie.

​Wady Shopify – co wpływa na niekorzyść narzędzia?

Jakie są słabe strony Shopify?

​Struktura adresu URL

Adresy URL Shopify są tak skonstruowane, że zawierają wiele niezbyt przyjaznych dla użytkownika słów – sprawia to, że adresy są długie i w ich treści znajdują się nazwy stron, produktów i kolekcji. W przypadku SEO również preferowane są krótsze adresy SEO, a póki co Shopify nie planuje usuwania folderów ze struktur URL.

​Ograniczenia w dostosowywaniu

Shopify używa niestandardowego języka PHP i wszystkie motywy są zakodowane właśnie w tym języku. Utrudnia to dostosowywanie motywów, jeśli nie ma się umiejętności lub specjalisty.

​Uboga podstawowa wersja

Mimo bogatego katalogu aplikacji należy liczyć się z tym, że zaawansowane funkcje są dodatkowo płatne. Narzędzia do raportowania, kart podarunkowych itp. nie są ujęte w podstawowej wersji programu, dlatego w przyszłości należy liczyć się ze zwiększeniem kosztów z tego powodu.

Shopify to jedna z najłatwiejszych w obsłudze platform zarówno dla małych, jak i większych projektów e-commerce. Czy warto? Jak każda platforma posiada ograniczenia, ale też i korzyści, dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem, warto skorzystać z okresu próbnego i samodzielnie to przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.