wtyczki do wordpress

10 popularnych wtyczek do WordPressa które musisz znać

WordPress posiada ponad 50000 wtyczek, które umożliwiają dodawanie różnych funkcjonalności do swojej witryny. Z pewnością jest z czego wybierać, jednak taka liczba dodatków może przytłoczyć. Nie musisz jednak przeszukiwać Internetu, by znaleźć odpowiednie moduły – w tym artykule przedstawiamy 10 popularnych wtyczek, które trzeba znać.

Yoast SEO

Pierwszym pluginem wartym uwagi jest Yoast SEO, który sprawia, że treści na stronie są optymalizowane tak, by były bardziej przyjaznej dla wyszukiwarek. Wtyczka w bezpłatnej wersji pozwala na monitoring działań, co pomoże osiągać lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwania.

Contact Form 7

Kolejny moduł umożliwia dodanie formularzy kontaktowych do stron tak, by użytkownicy mogli skontaktować się z administratorami strony. Rozszerzenie to jest w pełni po polsku i pozwala na zbudowanie prostych, jak i rozbudowanych formularzy.

Akismet

Chcąc uchronić się przed spamem w komentarzach warto zainstalować Akismet, który odfiltrowuje potencjalny spam, dzięki czemu użytkownicy strony mogą korzystać z witryny bez konieczności przekopywania się przez irytujące reklamy.

WooCommerce

Ta wtyczka przekształci stronę w sklep internetowy, na którym można sprzedawać własne produkty bezpośrednio z witryny. Wtyczka obejmuje wiele różnych opcji wysyłki i płatności, a dodatkowo możliwa jest rozbudowa funkcjonalności sklepu na WooCommerce poprzez inne rozszerzenia.

Kreator Stron Elementor

Elementor występuje w dwóch wersjach – darmowej i płatnej oraz w 53 językach, w tym polskim. Wtyczka umożliwia dodawanie do strony elementów takich jak tekst czy nagłówki oraz tworzenie dowolnych kombinacji strony z zaprogramowanych elementów w podglądzie frontend witryny.

Jetpack

Jedna z najbardziej wszechstronnych wtyczek, która oferuje wachlarz możliwości to Jetpack. Kluczową cechą modułu jest możliwość dodania uwierzytelniania dwuskładnikowego do witryny, zapewniającego ochronę stronie. Jetpack zawiera również różne narzędzia analityczne oraz daje możliwości poprawy wydajności witryny i wiele innych.

Google XML Sitemaps

Tworzone specjalnie mapy witryny XML dla wyszukiwarek, dzięki temu modułowi, poprawią indeksowanie witryny. Wtyczka obsługuje wszystkie rodzaje stron, które są wdrożone na WordPressie i jest bezpłatna.

Limit Login Attempts

Wtyczka Limit Login Attempts pozwala na ograniczenie liczby prób logowania, dzięki czemu po osiągnięciu limitu logowań, zablokowane zostają dalsze możliwości logowania. To minimalizuje ryzyko ataków hakerskich na stronę i tym samym zwiększa jej bezpieczeństwo.

Classic Editor

To oficjalna wtyczka zespołu WordPress, który przywraca klasyczny edytor tego CMS-a wraz z jego prostotą, ponieważ ukrywa wszystkie funkcje dostępne w nowym edytorze.

MonsterInsights

Najbardziej popularna wtyczka Google Analytics do WordPressa. MonsterInsights pozwala na pozwala na szybką integrację Google Analytics z witryną, dzięki czemu w panel GA wyświetla się bezpośrednio w panelu administracyjnym WordPressa. Instalacja wtyczki pozwala na dostęp do wszystkich niezbędnych danych, które dotyczą ruchu w witrynie.

3 komentarzy do “10 popularnych wtyczek do WordPressa które musisz znać

  1. Fajna sprawa z MonsterInsights, nie słyszałem o tej wtyczce. Nie trzeba się przelogowywać po kontach google.

  2. Wtycza Yoasta do SEO jest już passe. RankMath jest lepszą wtyczką – bardziej konfigurowalną i skuteczniejszą pod kątem optymalizacji strony pod wyszukiwarki. Polecam poczytać recenzje, szczególnie na blogach po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.