firma do postawienia strony

Jak wybrać dobrą firmę do postawienia strony?

Niezależnie od charakteru działalności, jej lokalizacji i wielkości, dobrze zaprojektowana strona będzie wspierać rozwój Twojego biznesu i zachęcać do korzystania z niej. Jest to szczególnie ważne w przypadku stron informacyjnych i e-commerce, ponieważ strony internetowe są nieodłączną częścią ich działania. Wybór właściwego wykonawcy może być kluczem do sukcesu, więc warto na dłużej pochylić się nad potencjalnymi kandydatami. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej agencji digitalowej do zaprojektowania witryny.

Doświadczenie i portfolio

Wybierając wykonawcę upewnij się, że jest to agencja, której portfolio znasz. Stwórz listę kontrolną i sprawdzaj aspekty, na których Ci zależy, a ostateczna decyzja będzie łatwiejsza. Poszukaj informacji od jak dawna firma istnieje na rynku i czy mają doświadczenie w tworzeniu witryn internetowych z tej samej branży. Ważne też, aby sprawdzić ich własną stronę, bo często stanowi to o chęci podjęcia współpracy. Jeśli poszukujesz agencji, która pomoże Ci w stworzeniu strony na konkretnym systemie CMS to stawiaj na wyspecjalizowane jednostki jak przykładowa agencja Drupal, by mieć pewność, że projekt trafia do specjalistów w swojej dziedzinie.

Zespół projektowy i komunikacja

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego zwróć uwagę na sposób komunikacji już na samym starcie. Twój mail do firmy został zignorowany? Odpowiedź otrzymałeś po kliku dniach? To gra niewarta świeczki, nie warto marnować własnego czasu na firmę, która nie chce poświęcić chwili dla potencjalnego klienta. Wiedza o tym, kto będzie pracował podczas realizacji projektu jest ważna dla powodzenia całości zlecenia, dlatego postaraj się o spotkanie z liderem zespołu i bezpośrednią rozmowę. Omówcie sposób komunikacji, zakres projekty, czasu jego trwania i sprawdź, czy budowanie relacji przychodzi Ci z łatwością.

Opinie i rekomendacje

Najlepszym sposobem na sprawdzenie działalności agencji jest weryfikacja jej projektów dla innych firm, dlatego po prostu poczytaj dostępne komentarze i opinie. Zadowolony klient z pewnością będzie chciał się podzielić dobrze wykonaną pracą, a niezadowolony klient będzie chciał opowiedzieć o porażce podczas współpracy. Czasem opinie użytkowników dają największą wiedzę o samej agencji.

Podstawowe usługi

Czy podstawowy zakres usług firmy pokrywa się z Twoimi potrzebami? Poszukując agencji do stworzenia strony internetowej odpuść sobie agencje digitalowe, które oferują zarządzanie mediami społecznościowymi i tworzą kampanie reklamowe online. Znajdź takiego wykonawcę, który faktycznie zna się na swojej pracy, dlatego w tym celu warto wrócić do punktu pierwszego i ocenić portfolio. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na cenę oferowanych usług i porównać je z otrzymanymi już ofertami.

Powyższe wskazówki to najważniejsze według nas kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy do wdrożenia strony internetowej. Nie spiesz się – twoja strona internetowa będzie świadczyć o Twojej firmie, dlatego poszukaj partnera, który pomoże osiągnąć Ci założone cele.

1 komentarz do “Jak wybrać dobrą firmę do postawienia strony?

  1. Skupiłbym się na poznaniu zespołu, który będzie pracował nad wdrożeniem. Bo to z nimi będzie trzeba się kontaktować i rozwiązywać problemy. Agencje również są tego świadome i w coraz większej ilości ofert spotykam się z listą osób, które będą pracować nad wdrożeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.