Moduły Prestashop

PrestaShop i media społecznościowe – 5 polecanych dodatków

Nie od dziś wiadomo, jak potężną siłą są media społecznościowe, a odpowiednie wykorzystanie ich potrafi przyciągnąć nie jednego użytkownika do sklepu online. Jakie moduły PrestaShop sprawdzą się w social mediach? Poniżej 5 polecanych dodatków.

Official Pixel Facebook

Moduł Official Pixel Facebook jest dostępny w 15 wersjach językowych, w tym wersji polskiej. Official Pixel Facebook to rozszerzenie, które umożliwia korzystanie z Pixela Facebooka, czyli narzędzia analitycznego tego serwisu społecznościowego. Moduł ten pozwala na mierzenie wyników swoich reklam oraz dotarcie do nowych osób. Official Pixel Facebook pomoże analizować aktywność i wydajność sklepu, więc warto go skonfigurować – tym bardziej, że nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej.

Wtyczka facebook do Prestashop

All-in-one Rewards

Moduł All-in-one Rewards pozwala na konfigurację systemu nagród w sklepie i jest czymś w rodzaju zaawansowanego programu lojalnościowego. Moduł ma sprawić, że klienci chętnie wrócą na stronę sklepu, by dokonać kolejnych zakupów, a następnie za udostępnić link polecający na Facebooku. Moduł posiada zaawansowane możliwości obliczania systemu nagród, które dzielą się na trzy rodzaje: według zakresu, procentu wartości koszyka lub produktu za produktem. All-in-one Rewards daje również dostęp do pełnych statystyk ze wszystkimi szczegółami według statusu i klientów oraz umożliwia zarządzanie grupami klientów, którzy kwalifikują się do nagród lojalnościowych.

All-in-one-rewards

Advanced Shop for Fan Page

To rozszerzenie pozwoli zwiększyć twoją widoczność w sieciach społecznościowych, dzięki możliwości prezentowania swoich produktów na Facebooku w specjalnej do tego zakładce. Oznacza to, że dzięki Advanced Shop for Fan Page możesz stworzyć sklep na Facebooku, który pod względem wyglądu i menu może być całkowicie spersonalizowany. Moduł pozwala wyświetlać polecane kategorie na stronie głównej oraz wyświetlać na Facebooku średnią ocenę każdej kategorii czy produktu. Chcesz dotrzeć do nowych klientów? Wykorzystaj ten moduł, by w tym celu zaangażować społeczność z Facebooka.

Sklep na facebooku - Prestashop

Instagram Shopping Slider

Moduł Instagram Shopping Slider to sposób na łatwą integrację zdjęć z Instagrama ze swoją witryną. Dzięki temu rozszerzeniu możesz wyświetlać zdjęcia z Instagrama na stronie swojego sklepu online, dodając efekty przejścia, wybierając liczbę zdjęć, które mają się wyświetlać i dając możliwość powiększania ich. Taki zabieg uatrakcyjni witrynę, a użytkownicy, widząc taki efekt będą mogli sprawdzić produkty w użyciu i w różnych okolicznościach, co powinno zachęcać do zakupu.

Instagram Prestashop

Social Login Connect

Coraz więcej sklepów umożliwia logowanie się w sklepie za pomocą kont sieci społecznościowych, a tę funkcję umożliwia moduł Social Login Connect. Dzięki rozszerzeniu możliwa jest rejestracja, logowanie i konfiguracja kont na sklepie z wieloma kontami sieci społecznościowych np. Facebook, Google, Instagram i Amazon. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyśpiesza proces zakupów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą przechodzić procesu zakładania konta i wypełniania kolejnych tabelek.

Logowanie społecznościowe Prestashop

2 komentarzy do “PrestaShop i media społecznościowe – 5 polecanych dodatków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.