wybór firmy do stworzenia sklepu

Jak wybrać agencję do stworzenia sklepu internetowego?

Tworzenie sklepu internetowego to nie tylko pomysł i prowadzenie sprzedaży. Za pojęciem „sklep internetowy” kryje się o wiele więcej zagadnień, na które powinno się zwrócić uwagę przed rozpoczęciem swoich działań e-commerce. Jednym z podstawowych elementów handlu internetowego, jest wybór agencji, odgrywającą kluczową rolę przy kreowaniu sklepu online. Jak ją wybrać i czym powinno się kierować? O tym w poniższym artykule.

Jakie jest doświadczenie agencji?

Na samym początku, zwróć uwagę na doświadczenie agencji i jej wcześniejsze realizacje. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego dokładnie przejrzyj stronę internetową agencji, a następnie sprawdź wykonane przez nią projekty. Zweryfikuj, czy wykonawca brał udział w realizacji podobnej do Twojej, ale też to, jakie kompetencje posiada zespół. Jeśli nie znajdziesz na stronie odpowiednika portfolio, zwróć się do agencji z prośbą o jego podesłanie. Każda tego rodzaju firma powinna prowadzić krótkie opisy swoich projektów, dlatego warto je odszukać i dowiedzieć się, jakiego typu projekty realizowała dana agencja. Zwróć również uwagę na główny profil działalności – jeśli agencja zajmuje się social mediami, strategią marketingową, employer brandingiem i e-commerce, to warto skierować swoją uwagę ku innemu wykonawcy. Lepiej jest wybrać specjalistów w swojej dziedzinie, niż oddać projekt w niepewne ręce.

Jak oceniana jest agencja?

Na wybór agencji powinna mieć także wpływ jej ogólna ocena. Poświęć chwilę i sprawdź recenzje w Google lub na Facebooku, przeczytaj dokładnie komentarze, bo często z nich można dowiedzieć się, jaki stosunek do swojej pracy ma wykonawca. Opinie klientów są jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o profesjonalizmie i warunkach współpracy, więc taka dawka wiedzy może zaważyć o podjęciu ostatecznej decyzji.

Jakie jest podejście do klienta?

Tworzenie sklepu internetowego to nie tylko jego realizacja, ale częste ustalenia i jeszcze częstsze pytania, dlatego kontakt między dwoma stronami jest nieunikniony. Decydując się na konkretną agencję, zwracaj uwagę na sposób komunikacji i podejście do Ciebie, jako klienta. Ważne umiejętności, którymi agencja powinna się cechować to umiejętność przekazywania jasnych informacji, dążenie do tych samych celów biznesowych, cierpliwość i wyrozumiałość. Dopytaj o dedykowanego project managera projektu i zespół, który miałby pracować podczas zlecenia. Wszystko to składa się na podejście do klienta, często kluczowego czynnika, by projekt osiągnął sukces.

Jak wygląda oferta cenowa?

Nie zapomnijmy także o budżecie i wszelkich innych aspektach z nim związanych. Upewnij się, że każda pozycja w ofercie jest dla Ciebie jasna, a agencja nie próbuje zarobić dodatkowych pieniędzy, dzięki pozycjom zapisanym małym druczkiem. Pamiętaj też o zasadzie, że im bardziej znana agencja i im większe marki w jej portfolio, tym wyższy budżet powinieneś mieć, by konkretna agencja zajęła się Twoim sklepem.

Na sam koniec dodamy, że rozmowa i wzajemne zrozumienie to podstawa udanej współpracy. Nie podejmuj decyzji pod presją czasu i śmiało porównuj otrzymane oferty, powodzenia!

Artykuł powstał we współpracy z Software House Smartbees.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.