aktualizacja wersji magento

Aktualizacja Magento – dlaczego to konieczność?

Magento, czyli jedna z najbardziej popularnych i najbardziej zaawansowanych platform e-commerce dostępnych na rynku, zapewnia wiele praktycznych funkcjonalności, dzięki którym e-handel może osiągnąć nowy poziom.

Jeśli jesteś użytkownikiem Magento 1, ten tekst będzie dla Ciebie szczególnie przydatny. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych argumentów, dla których należy zmigrować swój sklep do wersji numer 2.

Koniec wsparcia dla Magento 1

Pierwszym kluczowym motywem aktualizacji powinien być fakt, że Magento 1 przestało być oficjalnie wspierane 30 czerwca 2020 roku. Zakończenie supportu dla tej wersji oprogramowania oznacza, że wszelkie funkcjonalności, błędy i bezpieczeństwo nie będą już aktualizowane i naprawiane, dlatego Magento 1 stanie się po prostu przestarzałe.

Bezpieczeństwo

Brak wsparcia i poprawek bezpieczeństwa może skończyć się utratą dostępu do bramek płatniczych w ciągu 90 dni, a dodatkowo takie strony e-commerce są bardziej podatne na ataki hakerskie.

Kompatybilność i spadek jakości

Brak aktualizacji powoduje brak kompatybilności z nowymi łatkami na podstawową wersję platformy, a rozszerzenia, które nie są regularnie aktualizowane narażają Twoją witrynę na niebezpieczeństwo. To przełoży się także na niewystarczające korzyści płynące z Magento 1, wynikające z braku konserwacji.

Ulepszony system kasowy

Sklep internetowy na Magento 2 charakteryzuje się szybszym procesem płatności, nawet o 38% sprawniejszym niż w przypadku poprzedniej wersji. Użytkownicy-goście mogą dokonywać zakupów bez rejestracji, a zarejestrowani klienci mogą być zidentyfikowani na podstawie ich adresu e-mail i następnie w jednym kroku dokonać płatności z zapisanymi już informacjami. To nie tylko zwiększy zadowolenie klienta, ale zmniejszy też liczbę porzuconych koszyków i zwiększy współczynnik konwersji.

Funkcja mobilnej responsywności

Brak responsywnego widoku w swoim sklepie internetowym w dzisiejszych czasach to zwykłe niedbalstwo. Witryna musi działać poprawnie na każdym ekranie, niezależnie od jego rozmiarów, dlatego Magento 2 posiada w swoim rdzeniu wbudowaną funkcję mobilnej responsywności. Jest wyposażony w responsywne motywy, ale też panel administracyjny przyjazny dla ekranu dotykowego, co pozwala na zarządzanie sklepem z np. smartfona.

responsywność sklepu magento

Lepsza wydajność

Szybka strona zachęca do zakupów, zwiększa konwersję i jest dobra dla SEO. Sklep internetowy na Magento 2 działa zdecydowanie szybciej niż na Magento 1 i jest w stanie obsłużyć duży katalog produktów bez wpływu na ładowanie się strony. Magento 2 zostało utworzone z buforowaniem całej strony, dlatego zyskujemy trochę czasu na wczytywaniu się stron.

Przejście na Magento 2 to już nie tylko sugestia, a konieczność. Wraz z końcem wsparcia od Adobe, Twój sklep oparty na Magento 1 zacznie generować niedogodności i dla kupców i dla administratorów sklepu. Ciężko będzie też znaleźć szybkie rozwiązanie w przypadku problemów technicznych. Magento 2 posiada wszystkie zalety swojego poprzednika, które są dodatkowo podkręcone, dlatego nie ma nad czym się zastanawiać i rozpocząć migrację jak najszybciej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wersji numer 2? Zajrzyj tutaj smartbees.pl/opis-platformy-magento-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.